Dla rodziców

Adaptacja

Zajęcia adaptacyjne

Rodzice przyszłych Przedszkolaków, przed oddaniem Dziecka do Przedszkola, mogą brać udział wraz z Dzieckiem w cyklu spotkań adaptacyjnych.

Mają wtedy Państwo możliwość poznania Przedszkola Leśnego, naszych metod wychowawczych, sposobów pracy z Dzieckiem, wyposażenia. Mogą Państwo obserwować swoją Pociechę w grupie rówieśników i to jak się komunikuje z innymi Dziećmi. Mają również Państwo okazję do spotkań z pozostałymi Rodzicami, do wymiany poglądów i doświadczeń..

Zdając sobie sprawę z trudności, jakie może mieć Maluch idący pierwszy raz do Przedszkola, stworzyliśmy specjalny program adaptacyjny. Jego podstawowym celem jest zapewnienie Dziecku jak najlepszej adaptacji w Przedszkolu.

Na zajęcia zapraszamy Dzieci razem z mamą, tatą lub inną bliską osobą.

Zajęcia adaptacyjne to sposób na łagodne wprowadzenie Dziecka w świat naszego Przedszkola. Dzięki nim unikną Państwo trudności przy rozstaniu, kiedy Dziecko samodzielnie zacznie uczęszczać do Przedszkola.

Nasza propozycja to nie tylko szansa na udana adaptację. To także sposób na aktywne i twórcze spędzenie czasu. Podczas wizyty w Przedszkolu, trwającej 2h, między godziną 10.00, a 12.00, Dziecko ma okazję poznać panie Wychowawczynie i rytm dnia przedszkolnego. Prowadzone zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zabaw umuzykalniających, plastycznych i ruchowych są dla Dziecka namiastką realnego czasu spędzanego w Przedszkolu. Przewidywany czas adaptacji to 5 dni. Po podpisaniu umowy zajęcia adaptacyjne są nieodpłatne. Jeżeli zależy Państwu na bardziej szczegółowych informacjach, chętnie udzielą ich dyrektorzy poszczególnych placówek.

Posiłki

Posiłki z naszej kuchni

Posiłki w naszej placówce przygotowujemy we własnej kuchni! Nad Leśnym menu czuwa przedszkolny dietetyk, który dba o prawidłowe planowanie żywienia dzieci, układa jadłospisy złożone z dań o odpowiedniej kaloryczności, zawierających niezbędne składniki pokarmowe i mineralne, monitoruje prawidłowość procesów technologicznych oraz estetykę przygotowywanych posiłków. Dzieci mają zapewnione 5 posiłków (śniadanie obiad złożony z dwóch dań, podwieczorek I i podwieczorek II). Nad jakością i ich smakiem czuwa profesjonalna i doświadczona załoga.

Doskonała jakość potraw

Nowoczesne  zaplecze oraz wyposażenie kuchni pozwala przygotowywać smaczne, zdrowe i pożywne posiłki. Technologia urządzeń, które wspierają pracę kucharzy pozwala na przygotowanie posiłków na parze. Potrawy dzięki temu zachowują minerały i witaminy, niezwykle ważne podczas rozwoju dzieci. Stawiamy bardzo wysokie wymogi serwowanym potrawom, przygotowujemy je tylko i wyłącznie na bazie naturalnych składników, urozmaicając menu sezonowymi owocami i warzywami. Dbamy o estetykę podawania potraw. Gotowe posiłki są przystrojone i uformowane w zachęcający sposób. Bogactwo barw, kształtów, smaków przekonuje niejadków do spróbowania i delektowania się podanym jedzeniem.

Program

Program edukacyjny

Nasz program edukacyjny pozwala Dzieciom przyjętym do naszych placówek:

Program dydaktyczno-wychowawczy Przedszkola Leśnego jest zgodny z wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej a głównym celem programu jest najlepsze przygotowanie dzieci do podjęcia nauki w szkole.
Treści programowe uzupełniamy najciekawszymi programami autorskimi takimi jak: Glottodydaktyka prof. Bronisława Rocławskiego, „Dziecięca Matematyka” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej oraz „Ruch rozwijający” Weroniki Sherborne.
Prowadzimy również autorskie zajęcia przyrodniczo-poznawcze zobacz więcej (profil przyrodniczo-poznawczy). Oferujemy naszym przedszkolakom szeroki wachlarz zajęć, opiekę logopedyczną i psychologiczną oraz zajęcia z języka angielskiego.

Szeroki zakres programu

W Przedszkolu Leśnym, we współpracy z Rodzicami, dajemy dzieciom możliwości wszechstronnego rozwoju. W tym celu staramy się kształtować u dzieci:

Profil

Profil przyrodniczo-poznawczy

Wszystkie dzieci cechuje ciekawość poznawcza otaczającej rzeczywistości. Więcej widzieć, słyszeć, czuć to naturalna potrzeba każdego dziecka!
Program przyrodniczo-poznawczy odwołuje się do wrodzonej ciekawości dziecka i chęci poznawania świata. Zachęcamy do zadawania pytań, odpowiadamy na te pytania oraz motywujemy do wykazywania własnej inwencji przez dzieci.
W czasie realizacji programu uzdolnienia i zainteresowania dzieci są rozwijane. Często dzieci same decydują co i w jaki sposób wykonają, a my skupiamy się na stworzeniu atmosfery sprzyjającej twórczemu rozwojowi.

Elementy naszego programu przyrodniczo-poznawczego

Zajęcia

Różnorodne zajęcia

Przedszkole Leśne zapewnia dzieciom różnorodne zajęcia, które pobudzają ich potencjalne zdolności i umiejętności. Wszystkie zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanych instruktorów, mających przygotowanie pedagogiczne. Zajęcia są prowadzone w małych grupach, co zapewnia dzieciom komfort indywidualnego podejścia.
Zajęcia obejmują następujące obszary:

Dodatkowe zajęcia

Recepta na udane wakacje Państwa Dziecka

Oferta wakacyjna

Ofertę stworzyłyśmy z myślą o naszych Przedszkolakach ale nie tylko – zapraszamy wszystkie Dzieci w wieku od 2 do 7 lat, których przedszkola, w okresie wakacji, są zamknięte. Zapewniamy opiekę od 7.30 do 18.00, cztery smaczne, przygotowane w naszej przedszkolnej kuchni, domowe posiłki i doskonałą zabawę…
Podczas wakacji zajęcia odbywają się w oparciu o tygodniowe bloki tematyczne, podczas których odwiedzimy najodleglejsze zakątki świata, weźmiemy udział w niezwykłej misji księżycowej, a wykorzystując przedszkolny wehikuł czasu odkryjemy na nowo fascynujący świat dinozaurów…

Atrakcyjne wakacje

Wakacje w Przedszkolu Leśnym to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań i pasji Dzieci, proponujemy m.in. zajęcia kulinarne, plastyczne, przyrodnicze i muzyczno-teatralne. Odkryjemy nieodkryte tajemnice naszego przedszkolnego ogrodu, będziemy spacerować, budować zamki z piasku, grać w piłkę albo po prostu… piknikować 😉
A co kiedy za oknem deszcz? Spływające po szybach krople deszczu sprzyjają przedszkolnemu filozofowaniu… zastanowimy się wspólnie – dlaczego rak chodzi wspak?, dlaczego czasami wieje wiatr?, ile kropek ma biedronka?, i czy wszyscy drżą na widok pająka?…

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą wakacyjną

Zapraszamy do wspólnej zabawy w gronie rówieśników i do zgłębiania tajemnic otaczającego nas świata w towarzystwie troskliwych Wychowawców.
Jednodniowy koszt pobytu Dziecka w Przedszkolu wynosi 65 zł. Szczegółowe informacje dotyczące naszej Wakacyjnej Przygody uzyskacie Państwo u dyrektora wybranego Przedszkola.

Przyjęcia tematyczne i edukacyjne

Oferta urodzinowa

Urodziny – na ten dzień maluchy czekają z niecierpliwością, a rodzice pragną uczynić go wyjątkowym. Dlatego Przedszkole Leśne wychodzi naprzeciw Państwa oczekiwaniom proponując zorganizowanie uroczystości właśnie u nas. Chcieliśmy stworzyć alternatywę dla rodziców, którzy poszukują dla swojego dziecka oferty innej od standardowych sal zabaw.
Specjalizujemy się w przyjęciach tematycznych i edukacyjnych.
Stworzone przez nas programy urodzinowe kierowane są do wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Każde dziecko jest wyjątkowe, dlatego nie trzymamy się sztywnych ram, dobieramy zabawy i konkursy pod konkretną imprezę i wiek uczestników. Dla Rodziców przeznaczony jest specjalny kącik, gdzie będą mogli obserwować zabawę swoich pociech.

Pakiet urodzinowy obejmuje:

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą urodzinową

Przedstaw nam swoje oczekiwania oraz upodobania Twojej pociechy. My zaplanujemy wszystko od A do Z. Nie zapomnij tylko zaprosić gości! Już my się postaramy aby urodziny Twojej księżniczki, superbohatera czy pirata były niezapomnianym przeżyciem!
*cena nie zawiera wyżywienia
** cena do ustalenia

Dla dzieci w wieku od 1,5 roku do 2 lat

Oferta żłobkowa

Leśny żłobek stworzony został z myślą o najmłodszych podopiecznych. Zapraszamy do naszych placówek wszystkie Dzieci w wieku od 1,5 roku do 2 lat. Pracujemy przez cały rok kalendarzowy z wyjątkiem dni świątecznych i wolnych od pracy w godzinach 7.00 – 18.00. Dodatkowo dla naszych podopiecznych raz w m-cu w godzinach 9.00 – 15.00 oferujemy bezpłatną WESOŁĄ SOBOTĘ (Regulamin dostępny w placówce).
Naszym najwyższym celem jest dobro Dziecka. Tworzymy miejsca, w którym Dziecko czuje się bezpieczne, akceptowane i kochane. Misją naszego działania jest współwychowywanie Dzieci szczęśliwych i pewnych siebie.

Grupa żłobkowa

Niewątpliwym atutem naszej placówki jest możliwość przejścia z grupy żłobkowej do kolejnego etapu w życiu Dziecka, czyli przedszkola. Dzięki temu, że otoczenie będzie już znane, zarówno Dzieci jak i Państwo unikniecie dodatkowych stresów.

Żłobek dla najmłodszych

W naszej codziennej pracy tworzymy optymalny program, który uwzględnia wszechstronny rozwój małego Dziecka. Pomagamy Dzieciom w zdobywaniu świata. Czynimy to poprzez ćwiczenia koncentracji uwagi i pamięci. Usprawniamy koordynację wzrokowo-ruchową. Rozwijamy dziecięcą percepcję wzrokową, słuchową, kinestetyczną i dotykową. Dążymy do rozwoju motoryki małej i dużej.
Do dyspozycji naszych Dzieci oddajemy duży, kolorowy a przede wszystkim bezpieczny plac zabaw, gdzie Dzieci codziennie spędzają czas na aktywnej zabawie.

Jeśli są Państwo zainteresowani ofertą żłobkową

Zapisy trwają przez cały rok kalendarzowy, aż do wyczerpania miejsc w grupie. Zgłoszenia prosimy kierować pod adres e-mailowybądź telefoniczny odpowiedniej placówki.

Zapraszamy do kontaktu!