Kilka słów o nas

Doświadczenie i renomę zdobywamy od 2000 roku zapewniając ciekawy program edukacyjno–artystyczny o profilu przyrodniczo-poznawczym, dzięki któremu Dzieci zdobywają wiedzę oraz umiejętności pozwalające sprostać wymaganiom stawianym w szkole i dorosłym życiu.
Dbamy o to, aby w Przedszkolu Leśnym dzieci przez zabawę uczyły się współdziałania w grupie, poznawały reguły życia społecznego. W atmosferze radości odkrywały świat dźwięków, barw, liter i cyfr.

Wykwalifikowany i przyjazny personel dokłada wszelkich starań aby Państwa Dziecko radośnie stawiało pierwsze kroki w samodzielnym odkrywaniu i poznawaniu otaczającego je świata.Oferujemy również naszym przedszkolakom szeroki wachlarz zajęć dodatkowych, opiekę logopedyczną i psychologiczną.

Zajęcia adaptacyjne pozwalają na łagodne poznawanie świata przedszkolnego. Ciepła atmosfera pomaga Rodzicom i Dziecku w rozstaniu, a życzliwy personel zapewnia najukochańszym pociechom jak najlepszy start.
W ramach atrakcyjnego piątku zapraszamy dzieci do udziału w koncertach muzycznych, przedstawieniach teatralnych, na spotkania z ekologiem i innymi interesującymi gośćmi. Dużo radości sprawiają nam wspólne wyjazdy do kina, teatru czy muzeum.

W naszych przedszkolach mieszkają zwierzęta: świnka morska, chomik, myszka, żółw i rybki. Dzieci wiedzą, że należy o nie dbać. Wspólnie z wychowawcą karmią je i starają się, aby w ich domkach było zawsze czysto. Nauka odpowiedzialności za zwierzę przekłada się na zachowanie w innych codziennych sytuacjach.

W Przedszkolu Leśnym dzieci

Mając do dyspozycji duży teren wokół każdego przedszkola, tworzymy tam ogródki i korzystamy z dobrodziejstw przyrody, pomimo otaczającego nas miasta. Dzięki małym grupom i opiece doświadczonych pedagogów udaje nam się osiągnąć zamierzony cel edukacyjny, jakim jest przygotowanie dzieci do dalszej nauki i życia w społeczeństwie.

Są małymi odkrywcami

świata przyrody, ze spacerów przynoszą różne naturalne przedmioty: kamyki, konary drzew, szyszki, żołędzie, kasztany, liście - wykorzystują je później do zajęć.

Trenują samodzielność

przy stole, w toalecie oraz przy wielu innych okazjach, np. gdy same się ubierają, sprzątają po zabawie lub opiekują zwierzętami (w każdej naszej placówce jest zwierzątko).

Wchodzą w relacje

z innymi dziećmi, uczą się dawać i otrzymywać.

Wzmacniają mięśnie

i ćwiczą koordynację, szybkość, gibkość na dużych placach zabaw.

Rozwijają wyobraźnię,

zdobywają wiedzę o świecie, poszerzają słownictwo, ćwiczą koncentrację i spostrzegawczość podczas zajęć.

Tworzą dzieła:

rysują, malują, lepią z plasteliny, ciastoliny, gliny, wyklejają sprawiając, że ich dłonie z dnia na dzień stają się bardziej posłuszne i lepiej przygotowane do nauki pisania.

Uczą się wytrwałości

w dążeniu do celu oraz przestrzegania reguł podczas zabawy.

Badają, eksperymentują

i doświadczają…

Co nas wyróżnia?

Dostrzegamy i rozumiemy potrzeby swoich podopiecznych, dbamy o to, aby każdy dzień spędzony w przedszkolu dostarczał im miłych wrażeń, jednocześnie pamiętamy o przestrzeganiu reguł i zasad, po to, aby zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa.

Przyrodniczo - poznawczy profil placówki

Uwrażliwiamy Dzieci na piękno otaczającego nas świata i przyrody podkreślając jej wpływ na życie człowieka. Prowadzimy rozbudowane zajęcia poznawczo-przyrodnicze: warsztaty, własne uprawy, prowadzenie kalendarza przyrody, opieka nad przedszkolnymi zwierzętami, cykliczne spotkania z leśnikami i ekologami.

Świadoma kadra, wspierająca rozwój dziecka

Wszystkie nasze nauczycielki posiadają odpowiednie kompetencje pedagogiczne i wychowawcze. Stosujemy koncepcję wychowania wg Tomasa Gordona (twórcy programu „Wychowanie bez porażek”) oraz Adele Faber i Elanie Mazlish (autorek książki pt. „Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały”). Uczymy dzieci rozpoznawania i wyrażania własnych uczuć oraz jak budować relacje z innymi.

Zielone ogrody i duże place przy placówkach

Każde Przedszkole Leśne ma własny, duży ogród, pełny różnorodnej roślinności.Placówki usytuowane są w otoczeniu, które inspiruje do zabawy i nauki. Do dyspozycji Dzieci są przestronne, dobrze wyposażone place zabaw. W Przedszkolu Leśnym Dzieci mogą rozwijać swoje przyrodnicze zainteresowania oraz opiekować się zwierzętami.

Renoma i długoletnie doświadczenie - od 2000 roku

Stosujemy sprawdzone i wiarygodne programy dydaktyczne w zakresie nauczania, rozwijania zainteresowań i uzdolnień.

Własna kuchnia

Oferujemy dzieciom zdrowe i smaczne posiłki z własnej kuchni. Przestrzegamy diet dostosowanych do indywidualnych potrzeb. Umożliwiamy wspólne gotowanie w ramach propagowania świadomego odżywiania.

Otwartość na rodziców

Proponujemy zajęcia otwarte, warsztaty, pikniki, tak by każdy Rodzic mógł przyjrzeć się pracy przedszkola ”od wewnątrz”.

Wykwalifikowany personel

Nasza kadra

Naszą kadrę tworzy zespół doświadczonych i wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego oraz specjalistów: logopedy, psychologa, doradcy metodycznego, terapeuty, nauczyciela zajęć umuzykalniających, nauczycieli języka angielskiego, instruktorów zajęć dodatkowych.
Wszyscy nasi nauczyciele posiadają pełne kwalifikacje do pracy w przedszkolu wymagane przez MEN. Nauczycielki mają wyższe wykształcenie pedagogiczne kierunkowe, asystentki są studentkami kierunków pedagogicznych.  Systematycznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe poprzez udział w dodatkowych formach doskonalenia, kursach, warsztatach, studiach podyplomowych i osiąganiu kolejnych stopni awansu zawodowego.