Przedszkole Leśne Piaseczno

Piaseczno

Prywatne Przedszkole Leśne

Przedszkole Leśne w Piasecznie  od wielu lat słynie z domowej i przyjaznej atmosfery. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań, aby czas spędzony w naszym przedszkolu wypełniały nowe, ciekawe doświadczenia oraz twórcza aktywność uszczęśliwiająca Dzieci.
Kolorowe, dobrze wyposażone sale dają Dzieciom poczucie beztroski i radosnego nastroju, towarzyszącego w czasie licznych zabaw. Duży przestronny ogród stwarza świetne warunki do zabaw i gier zespołowych na świeżym powietrzu.

Szeroka baza zajęć dydaktycznych i dodatkowych pozwala na wszechstronny rozwój każdego podopiecznego, a indywidualne podjęcie wychowawcy wspiera działania Dzieci wyodrębniając w nich ich wyjątkowość i potencjał.
Myśląc przede wszystkim o prawidłowym rozwoju współpracujemy z licznymi specjalistami, którymi są m.in. neurologopeda, psycholog, pielęgniarka, instruktor gimnastyki korekcyjnej, terapeuta SI, itp. Nauczyciele oraz Rodzice są w ścisłej współpracy  z ww. specjalistami.
Przedszkole Leśne  uczy dzieci poszanowania dla roślin i zwierząt. Opieka Dzieci nad przedszkolnym zwierzątkiem daje im poczucie obowiązku i uczy odpowiedzialności a także pozwala obserwować świat przyrody. Organizowane są specjalne zajęcia przyrodnicze opracowane na podstawie Przedszkolnego Kalendarza Przyrody oraz zapraszani są goście z niezwykłymi roślinami i zwierzętami.

Szeroki zakres zajęć

W każdy piątek dzieje się coś wyjątkowego, coś niesamowitego, o czym Przedszkolaki mówią przez cały kolejny tydzień, jest to „Atrakcyjny Piątek”. W tym bardzo ważnym dniu organizowane są liczne imprezy, wycieczki, spotkania i wydarzenia,  jest to również dzień przynoszenia zabawki z domu 🙂 Wyjątkowym dniem dla Leśnych Przedszkolaków jest również Sobota, tzw. „Wesoła Sobota”. Raz w miesiącu Dzieci wspólnie ze swoimi Paniami spędzają sobotnie przedpołudnie w Przedszkolu Leśnym w atmosferze zabawy i radości.
Dwa razy do roku dzielne Przedszkolaki mają możliwość przekonania się czy są odważne i spędzają Leśną noc w Przedszkolu w poszukiwaniu tajemniczych skarbów, zaczarowanych kwiatów i spotkań z wróżkami. Żaden Przedszkolak nie może zapomnieć o przyniesieniu śpiwora, latarki i karimaty, bo przecież to nie jest zwyczajna noc, Przedszkole w tę noc zmienia się w zaczarowany las lub tajemniczy ogród.
Przedszkolna kuchnia i wydawane z niej przepyszne posiłki, nieraz przekonały zawziętego niejadka do spróbowania różnych smakowitości. Czerwone buraczki farbujące języki, zielony szpinak dostarczony z krainy Zdrowia sprawiają, że Dzieci chcą je próbować i mają przy tym szerokie uśmiechy. Ulubionym akcentem Leśnej kuchni są soki warzywno – owocowe wyrabiane z przedszkolnej sokowirówki oraz przedszkolne konfitury i domowe ciasta.
Bardzo ważny jest udział Rodziców w życiu przedszkola, dlatego organizowane są częste spotkania nie tylko o charakterze informacyjnym. Czas pójścia Dziecka do przedszkola jest jednym z najpiękniejszych momentów w okresie dzieciństwa, kadra przedszkola Leśnego cieszy się z tych radosnych chwil wspólnie z Dziećmi i ich Rodzicami.

Dlaczego warto abyśmy to właśnie my zaopiekowali się Twoim dzieckiem ? 

Dlaczego my?

Edukacja

Relacja z Rodzicami

Misja

Własna Kuchnia, „kuchcikowanie” z Dziećmi

Otoczenie, warunki
do nauki poprzez zabawę

Kadra

Przygotowanie
dziecka do dalszej edukacji

Prywatne Przedszkole Leśne W-wa Piaseczno

Zadzwoń lub napisz już teraz - umów się na spotkanie.

Dzień pełen wrażeń

Plan dnia

Co robimy na co dzień?

Nasza galeria